Hotel Altus Poznań Old Town, Poznań
Hotel Altus Poznań Old Town, Poznań

Ciekawostki

Wybierz termin
11 maj 2021
12 maj 2021

Gwarancja najniższej ceny 

Odkryj sekrety Poznania

Rogale Świętomarcińskie
i Muzeum

Czy wiesz skąd w Poznaniu najpyszniejsze rogale na świecie? Koniecznie odwiedź Poznań i poznaj piękną wielkopolską tradycję. Do tego zobacz koniecznie Rogalowe Muzeum - żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu miasta – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. W kameralnej, swobodnej atmosferze możesz na żywo zobaczyć jak przygotowuje się te smakołyki. Z humorem i z interakcją z naszymi Gośćmi.

Rogale Świętomarcińskie <br>i Muzeum

Koziołki na ratuszowej wieży

Atrakcja dla najmłodszych i nie tylko. Skąd koziołki na ratuszowej wieży? Dlaczego codziennie w południe pokazują się gawiedzi i dlaczego się trykają? Najbardziej znany symbol naszego miasta. Niecały kilometr spaceru z naszego hotelu i jesteś na miejscu. A Stary Rynek ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji.

Koziołki na ratuszowej wieży

Ostrów Tumski

Jedna z nielicznych wysp pozostałych na Warcie. Na niej znajduje się Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła, zwana popularnie katedrą, jedna z najstarszych świątyń w Polsce, po II wojnie światowej odbudowana w stylu gotyckim. Wspaniałe miejsce dla wielbicieli historii i architektury. Zachwyca swym spokojem i malowniczością. Z katedry można przejść na Śródkę, miejsce pełne malowniczych zaułków i urokliwych kawiarni.

Ostrów Tumski

Jeżyce

Dzielnica Poznania, która przeżywa swój prawdziwy renesans. Na jej niepowtarzalny klimat składają się klimatyczne uliczki, które pamiętają zamierzchłe czasy naszych dziadków jak i nowoczesne miejscówki - chociażby restauracje i puby, które rosną tu jak grzyby po deszczu. Wszystko to tworzy idealnie współgrającą całość, która sprawia, że w tym miejscu nie da się nie zakochać! Jeżyce są też tłem dla wielu powieści Małgorzaty Musierowicz i sagi o rodzinie Borejków.

Jeżyce
mobile nav bg
Zobacz na mapie

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Bezpieczny Hotel - nasze działania w związku z pandemią Covid-19 Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij