Hotel Altus Poznań Old Town, Poznań
Hotel Altus Poznań Old Town, Poznań

Ciekawostki

Wybierz termin
01 mar 2021
02 mar 2021

Gwarancja najniższej ceny 

Odkryj sekrety Poznania

Collegium Martineum UAM

Collegium Martineum UAM, czyli dawne Collegium Historicum to dawna siedziba wojewódzkiego komitetu PZPR. Zachowane są tu oryginalne wnętrza, a w podziemiach gmachu mieści się stołówka "Ogród smaków Pani Marii", z obrazem Margaret Thatcher na ścianie. Przepyszne obiady, wystrój w klasyczne retro i zachowana oryginalna architektura z późnych lat 40.

Collegium Martineum UAM

Kino Muza

Kino Muza choć dziś w nowoczesnej odsłonie, to jest jednym z najstarszych w Europie - założone w 1908. Muza jest jednym z poznańskich kin studyjnych, które zachowało wygląd i repertuar kina z tradycjami. Kino oferuje swoim widzom bogaty program arthousowy, organizuje wiele przeglądów filmowych i festiwali, gromadzi widzów podczas cykli skierowanych do studentów, właścicieli psów, obcokrajowców, a także całych rodzin.

Kino Muza

Lody „u Kostusiaka”

Podpoznańskie Puszczykowo słynne jest przede wszystkim z dwóch miejsc: pracowni pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera i lodziarni "U Kostusiaka", przed którą w sezonie ustawiają się kilometrowe kolejki pożądające przygotowywanych z naturalnych składników lodów włoskich z automatu lub gałkowych. Wyjątkowym uznaniem cieszą się zwłaszcza lody porzeczkowe. Choć ceny nie należą do najniższych to nadal u Kostusiaka w weekendy spotykają się całe rodziny.

Lody „u Kostusiaka”

Jeżyce

Dzielnica Poznania, która przeżywa swój prawdziwy renesans. Na jej niepowtarzalny klimat składają się klimatyczne uliczki, które pamiętają zamierzchłe czasy naszych dziadków jak i nowoczesne miejscówki - chociażby restauracje i puby, które rosną tu jak grzyby po deszczu. Wszystko to tworzy idealnie współgrającą całość, która sprawia, że w tym miejscu nie da się nie zakochać! Jeżyce są też tłem dla wielu powieści Małgorzaty Musierowicz i sagi o rodzinie Borejków.

Jeżyce
mobile nav bg
Zobacz na mapie

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij